Пішохідна екскурсія «Німецькі адреси Катеринослава»

Подробиці:
  • Час:2 години
  • Вартість:
    100 грн
  • Обов'язковий попередній запис за телефоном або Viber
Маршрут
  • Дніпровський академічний театр драми та комедії
  • пр. им. Д.I.Яворницького
  • вул. А.Фабра
  • вул. Старокозацька
  • вул. Ю.Савченка

Дніпро завжди було і залишається багатонаціональним містом. Ще за часів Катеринослава люди різних національностей співіснували та мирно уживалися тут. Українці, євреї, німці, поляки, караїми.

На нашій екскурсії буде розповідь про німецьку діаспору Катеринослава. Німецькі підприємці та архітектори відігравали важливу роль у розвитку міста. Багато хто з них довгий час був незаслужено забутий.

В органах губернського та міського управління було чимало представників німецької громади. Катеринославський Казенний сад, який ми з вами знаємо, як парк Лазаря Глоби, досяг свого розквіту за німецького садівника. Німецькі архітектори будували особняки та громадські будинки, деякі будівлі збереглися до нашого часу.

Під час нашої прогулянки ми дізнаємося про млин, який отримав три золоті медалі на Міжнародних виставках за якість своєї продукції. Ми побачимо Римо-Католицький костел, збудований німецькою громадою у другій половині 19 століття. Зазирнемо у двір Друкарні, побудованої німецьким архітектором, де під час революції не санкціоновано друкувалися революційні листівки.

Побуваємо біля будинку останнього Міського голови Катеринослава Івана Езау, людини, яка обіймала цю посаду двічі і кілька разів на цю посаду її запрошували до інших міст, знаючи його як чудового господарника.

Пройдемося вулицею Андрія Фабра і дізнаємося, хто він такий і що зробив для нашого міста цей чиновник, що на його честь назвали вулицю.

І наприкінці нашої екскурсії побачимо найстарішу пожежну частину Дніпра, яка виявляється функціонує досі. Наприкінці 19 століття вона була збудована німецьким архітектором.

Давайте спробуємо подивитись на Дніпро з німецького боку!

Збір біля Театру драми та комедії.